Hipo Tirol Alpenvolejs Hahing – Vojvodina NS seme 3:2 (25:19, 25:20, 21:25, 25:27, 15:13)

Unterhahing: Bajerverk Sportarena, sudije Deneri (Turska) i Koiv (Estonija), gledalaca 600.

Hipo Tirol Alpenvolejs Hahing: Rinsajs, Tomas 3, Klets 18, Polok, Sagseter, Gelinski 4, De Leon Gimaraeš 12, Fransis 8, Halaba 15, Souza da Silva 21, Krontaler, Koncal.

Vojvodina NS seme: Simić 8, Fundora 24, Škundrić, Negić, Kovačević 5, Viecki 19, Kujundžić, Kostić, Mehić 17, Radević 4, Todorović 1, Rudić, Perić.

Odbojkaši Vojvodini su posle velike borbe i dobre igre stigli do boda u prvom meču šesnaestine finala CEV kupa. Mogli su Novosađani i do pobede, jedna lopta odlučivala je u finišu meča, ali je Hipo Tirol Alpenvolejs ipak slavio 3:2.

Obe ekipe počele su vrlo angažovano, a prva je do osetnije prednosti došla Vojvodina nakon dobrog servisa, igre u polju i realizovanih kontri – 8:5. Ipak, domaćin je odmah preokrenuo na 9:8. Velika borba vodila se do 18:17, kada je domaćin dobrim blokom i servisom, ali i zahvaljujući greškama crveno-belih napravio važnu seriju za vođstvo do 21:17. Iako su se Novosađani svojski borili, nisu uspeli da anuliraju zaostatak i nađu rešenje za čvrstu i sigurnu igru nemačke ekipe. Gotovo istovetno tekao je i drugi period ovog meča. Najpre na servis Radevića, a onda i na servis Vieckog Vojvodina je stigla do vođstva od 7:4. No, već kod 8:5 za goste, domaći tim je okrenuo rezultat u svoju korist – 10:8. Blokom su Novosađani izjednačili, ali je Hipo Tirol posle  dobre serije poveo 15:11. Zamenio je tada trener Nikolić dizače, pa je umesto Kostića uveo Todorovića, ali sve što su uspeli crveno-beli jeste da u finišu malo zaprete. To nije bilo dovoljno, te je domaćin stigao do vođstva u setovima od 2:0.

Treći set Vojvodina je počela sa još jednom izmenom, pa se u postavi umesto Radevića našao Kovačević. Odličnim blokom Hipo Tirol je i u nastavku brzo stekao prednost (8:4), ali je požrtvovanom igrom crveno-beli tim malo po malo cepkao zaostatak, da bi na servis Kovačevića konačno i izjednačio. Odmah su Fundora i Simić iskoristili kontre za vođstvo od 16:13. Sjajna odbojka igrala se upravo u ovom periodu meča. Nemci su napadali, imali gotovo idealan prijem, hvatali sve u polju, ali su i Novosađani čvrsto držali stečenu prednost. Ponovo je dobar na servisu bio Kovačević, koji je Vojvodini doneo prvu set loptu. Drugu je iskoristio Mehić za konačnih 25:21. Imali su prilike poklonici odbojke da i u četvrtom setu uživaju u atraktivnoj i velikoj borbi oba tima. Nemci su i dalje igrali sigurno, uporno, sa vrlo malo grešaka, ali su puleni trenera Nikolića uzvratili na isti način. Početnu prednost imao je domaćin, ali su gosti uspeli da okrenu. Novo izjednačenje usledilo je kod rezultata 18:18, ali je na servis Kovačevića Vojvodina opet povela. U igri nerava i maratonskoj završnici momci iz Novog Sada pokazali su više želje i upornosti, a posle nekoliko propuštenih set lopti, Kovačević je dobro servirao, Fundora izblokirao za 2:2 i taj-brek.

Neizvestan je bio i odlučujući, peti set. Iako je domaćin poveo, Vojvodina je u stopu pratila i stigla. Imao je domaći opet kapitalnih 13:11, ali je nakon servisa Vieckog ponovo usledilo izjednačenje. Više nerava u završnici imao je domaćin i zasluženo slavio.

– Kada pogledamo da smo gubili 0:2, sa te tačke  možemo biti zadovoljni, ali žal ostaje. Imali smo šansu, borili smo se maksimalno, pokazali mnoge dobre stvari i sigurno je da sve t znači dosta za samopouzdanje. Opet i rival je igrao na izuzetno visokom nivou, gotovo bez greške. Treba gledati pozitivno, sve se rešava na našem terenu, a i u Novom Sadu nas očekuje lavovska borba. Ako budemo ovako igrali onda možemo sve – izjavio je posle meča srednji bloker Stefan Kovačević.

– Drago mi je što smo se vratili u utakmicu. Shvatili smo da možemo da igramo, četvrti je bio baš neizvestan, ali smo se izborili za peti set. Možda tu nismo iskoristili to što smo anulirali njihovo vođstvo od 8:6, te na 11:11 nismo realizovali dobru priliku, ali smo i tu pokazali ono što treba da nas krasi, a to je velika borba i požrtvovanost. Nije lepo kada se izgubi, ali imamo dobar rezultat, odluka pada kod nas i očekujem još bolju igru – rekao je trener Duško Nikolić.