Posle pravog trilera i velike borbe u maloj sali Spensa, uspeli su prvotimci Vojvodine Mozzart da savladaju ekipu Jedinstva 3:2 (21:25, 25:23, 18:25, 25:14, 17:15) i tako se plasiraju u četvrtfinale Kupa Srbije.

Bila je to više psihološka borba crveno-belih, koji su imali važan zadatak samo tri dana nakon poraza u Superkupu, a iskusna ekipa iz Stare Pazove umela je to maksimalno da iskoristi.

Sve do polovine prvog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu, Pazovčani su manje grešili, dok su Novosađani igrali stegnuto i nedovoljno konkretno i agresivno. Predvodio je Luka Stanković ekipu, ali to nije bilo dovoljno, da se protivnik zaustavi. Jedinstvo je završnici napravilo seriju, povelo 22:17 i na kraju stiglo i do 1:0 u setovima. Nikako nije polazilo za rukom crveno -belima da opuste ruku, da igraju slobodnije i sigurnije, ali su ipak uz veliko požrtvovanje i upornost izjednačili na 1:1.

Gosti su poveli i 2:1 u ovoj utakmici, ali je ulaskom Jovana Perovića i libera Vuka Nedića (ranije i Stefana Kokeze), Vojvodina smirila igru, smanjila greške, bila konkretnija i sigurnija na servisu i odigrala bolje u odbrani, što joj je donelo visoko vođstvo. Servisom je Perović totalno matirao protivnika, pa je domaćin ubedljivo izborio taj – brek.

Iako se u petom setu vodila ljuta borba, Voša je grešila, ali i igrala uporno, borbeno i u maratonskoj završnici ponovo na servis Perovića završila utakmicu za konačnih 3:2 i plasman u četvrtfinale nacionalnog Kupa.