Drugi dan međunarodnog turnira Mamorijal velikana protekao je u znaku atraktivnih i zanimljivih mečeva, u kojima su sigurniji i bolji bili najpre u prvom susretu grčki OFi, a onda u drugom duelu i bugarski Levski.

Grci tako stigli do druge pobede u maloj sali Spensa savladavši rumunsku Arkadu 3:1, dok je tim iz Sofije slavio protiv Vojvodine Mozzart istim rezultatom. Ipak, na terenu je bilo daleko neizvesnije nego što to konačni ishodi govore.

Puleni trenera Marka Narančića imali su priliku i u prvom i u trećem setu, ali su greškama pomogli i do tada odličnom protivniku. No, bili su crveno-beli bolji nego prvog dana, a opet je šansu na terenu dobio veći broj igrača. Na startu četvrtog seta došlo je do pada, što je rival iskoristio da napravi, kako se kasnije ispostavilo, nenadoknadivu prednost. Vošini momci pokušavali su da se vrate u igru i bili su blizu da u tome i uspeju, ali ipak nisu izborili taj-brek.

Trećeg dana turnira od 16.30 sastaju se Levski i OFI, a nakon toga od 19 časova i Vojvodina Mozzart i Arkada.