Prvotimci Vojvodine ostvarili su pobedu prvog dana Memorijala velikana, koji se odigrava u maloj sali Spensa. Novosađani su u zanimljivoj i borbenoj utakmici savladali ekipu Levskog 3:1 (25:20, 25:19, 28:30, 25:21).

Posle dva sigurna seta crveno-belih i vođstva od 2:0, ali i prednosti u trećem periodu, bugarski tim je uspeo da okrene rezultat i u maratonskoj završnici da stigne do, kako se kasnije ispostavilo, počasnog seta u ovom duelu. Ipak, u četvrtom setu, puleni trenera Slobodana Boškana odigrali su veoma borbeno i motivisano, te stavili tačku na ovaj set.

U prvom susretu posle pet odličnih setova i lepe odbojke, grčki PAOK uspeo je da savlada ekipu ACH 3:2 (22:25, 25:23, 18:25, 25:20, 15:12).