Odbojkaši Vojvodine NS seme poraženi su na startu turnira u Rumuniji. U prvom kolu Arkada kupa Novosađani su izgubili od Steaue 0:3 /24:26, 25:27, 20:25). Crveno-beli su imali sve na svojoj strani da u ovom meču povedu 2:0, jer su i u prvom i drugom setu imali opipljivu prednost i kontrolisali igru (u drugom je bilo čak i 22:19). No, negde na polovini svakog od ta dva perioda usledio je neobjašnjiv pad. Nekoliko nesigurnih prijema, nesporazuma, loših napada i grešaka samo je olakšalo posao ekipi iz Bukurešta, koja je u oba navrata uspela da okrene i da završnice reši u svoju korist na razliku.

Menjao je trener Slobodan Boškan, ali su izmene samo delimično donosile boljitak, bilo je nedovoljno za nešto više. Potpuni pad usledio je u trećem setu, protivnik je poveo, a novosadski strateg dao je šansu mladim igračima. Zečević i Vujović su priliku lepo iskoristili, a u finišu seta im se sa odličnim servisima priključio Bajandić, pa je Vojvodini vrlo malo falilo da napravi preokret.

U petak, u 19 časova po lokalnom, a u u 18 po našem, Vojvodina igra sa ekipom Arkade.