Crvena zvezda – Vojvodina NS seme 3:1 (25:22, 15:25, 25:19, 25:20)

Beograd: USC „Voždovac“, sudije Janković i Radovanović, gledalaca 100.

Crvena zvezda: Meljanac, Jevtić, Petković, Đurđević, Tadić, Mašulović, Petrović, Nejić, Sinđelić, Jovanović, Dodić, N. Pavlović, Andonović, D. Pavlović.

Vojvodina NS seme: Simić, Vučićević, Brborić, Fundora, Škundrić, Negić, Kovačević, Kujundžić, Kostić, Mehić, Radević, Todorović, Rudić.

Meč bez rezultaskog značaja, prvotimci Vojvodine su očigledno tako i shvatili, pa su bez dovoljno energije i elana odigrali protiv Crvene zvezde u sedmom kolu Mini lige te izgubili 1:3. Istina, rekovalescenti nisu još uvek bili spremni da pruže prepoznatljivu igru, dok oni roviti i povređeni nisu bili u mogućnosti da pomognu ekipi.

Nisu dobro počeli Novosađani, baš kao i pre dve sedmice u Kragujevcu, ušli su i ovoga puta mlako u meč, bez pravog servisa. Sa druge strane domaćini su servisom poremetili nesiguran prijem gostiju, u nekoliko navrata imali dobar blok, što je bilo dovoljno za konstatno vođstvo u prvom setu. U finišu se Vojvodina malo primakla, ali je Crvena zvezda ipak rešila ovaj deo utakmice u svoju korist.

Probudio se šampion  u nastavku, popravio je servis, smirio prijem, pa se samim tim stvorila prilika za daleko bolju igru. Na servis Fundore otišla je Vojvodina na tehnički tajm-aut s rezultatom 12:9, a nešto kasnije na scenu je stupio i Viecki. Najpre je veću prednost svojoj ekipi doneo servisom, zatim je uhvatio jednu tešku loptu, a onda je precizan bio i u napadu. Probudilo je to potpuno Novosađane, koji su se razigrali i dominirali do kraja drugog perioda – 25:15.

U dobrom ritmu bili su puleni trenera Gavrančića samo početkom trećeg seta. Nakon toga, toplo-hladno igrali su Novosađani negde do polovine, ekipe su se smenjivale u vođstvu, kada su gosti opet popustili na servisu i na prijemu, a ni izmene nisu mnogo pomogle (Kovačević i Todorović), jer su već zagrejani Beograđani iskoristili maksimalno svaku priliku i poveli 2:1.

Nisu bili na visini gosti ni u četvrtom setu, ali su bili u igri i u nekoliko navrata imali vođstvo. Činilo se da su sa obezbeđenim prvim mesto Novosađani i u glavama već završili Mini ligu. Bez bloka i bez pravog servisa bilo je teško prelomiti, a nesigurnost Vojvodine domaćini su iskoristili da u završnici dođu do tri poena prednosti, a onda i da stave tačku na meč.