Napredak 037 – Vojvodina NS seme 0:3 (11:25, 14:25, 11:25)

Kruševac: HS „Kruševac“, sudije Simonović i Popović.

Napredak 037: Lazarević, Dumanović 1, Stojić 1, Milovanović, Stamenković 9, Cekić 4, Cekić 3, Stevanović, Kizić, Milovanović 3, Ždraljević, Simić 1.

Vojvodina NS seme: Simić 6, Vučićević, Bajandić 2, Stevanović, Vemić 10, Narančić 10, Kujundžić, Peković, Mehić 16, Radović 2, Todorović, Perić 13.

Prvotimci Vojvodine NS seme rutinski su overili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u osmini finala savladali ekipu Napretka maksimalnim rezultatom. Novosađani su dominirali u Kruševcu, što potvrđuje i rezultat po setovima, jer ni u jednom delu domaćini nisu stigli do petnaestog poena (25:11, 25:14, 25:11).

Šef stručnog štaba Vojvodine Nedžad Osmankač malo je mešao karte pa je meč počeo sa postavom: Radović, Perić, Vemić, Mehić, Simić, Narančić i libero Peković, a šansu je u trećem setu dobio i Bajandić. Novosađani su od starta nametnuli ritam, poveli 8:5, 16:6, do kraja sačuvali visoku prednost, a tačku na set stavio je Mehić. On je i drugi period započeo mini serijom. Vojvodina je rivala totalno poremetila sjajnim servisom, te napadom, a stabilni su gosti bili i na prijemu. Treći set takođe je bio čista formalnost. Istakli su se poenterski Mehić, Perić, Narančić i Vemić.