Kadeti OK NIS Vojvodina prvaci Srbije Štampaj email
kadeti-prvaci_srbije-vranje-31.05.2009-mala.jpgKadetska selekcija OK NIS Vojvodina uspela je da sezonu završi na najlepši mogući način, osvajanjem prvog mesta na finalnom turniru Srbije u Vranju.

Posle osvajanja regionalnog prvenstva Novog Sada i osvajanja prvog mesta na finalnom turniru prvenstva Vojvodine, kadetska selekcija našeg kluba na najlepši način završila je sezonu, osvajanjem prvog  mesta na finalnom turniru prvenstva Srbije, održanog u Vranju, 31.maja 2009. godine.

Ekipe OK Roda iz Beograda, OK VGSK iz Velikog Gradišta i OK Ribnica iz Kraljeva, koje su bile u grupi sa kadetima našeg kluba uspele su da uzmu samo set u tri utakmice u borbi za pozicije u grupi. (3:0 ; 3:0 ; 3:1)

U drugoj grupi OK Crvena Zvezda  takođe je dominirala i dosta lako savladala svoje protivnike,OK Lučane iz Lučana, OK Blokaut iz Beograda i domaćina OK Vranje iz Vranja.

Već tada se videlo da će o prvaku Srbije odlučivati kadetske selekcije ova dva kluba, što se na kraju i desilo.

Zvezda je u 1. utakmici polufinala lako savladala Ribnicu , a još lakše je naša ekipa u drugoj polufinalnoj utakmici  savladala ekipu domaćiana.(3:0)

Finale je igrano pred velikim brojem publike (oko 700 gledalaca) i uz direktan TV prenos koji je domaćin organizovao na regionalnoj televiziji.

U prvom setu Zvezda je dominirala i imala potpunu kontrolu igre, dok naša ekipa nije nikako uspevala da uhvati svoj ritam, a pogotovu da iskaže svoje najjače adute , blok i napad prvim tempom, iako je prijem bio više nego dobar, pa je Zvezda relativno lako završila prvi set u svoju korist.

Drugi set  potpuno je pripao našoj ekipi koja je od samog početka odlučno uzela stvar u svoje ruke i već na početku napravila veliku razliku, koja nije bila ugrožena ni malo lošijom završnicom seta i uspela da rezultat izjednači na 1:1.

Treći set je imao sličan početak kao i drugi, dobra igra naše ekipe , ali naravno, završnica seta je bila loša i uz veći broj grešaka naše ekipe Zvezda je uspela da dobije set na razliku i povede sa 2:1.

Četvrti set je naša ekipa igrala mnogo stabilnije i bez oscilacija, a prijem servisa je sve vreme bio na visini i time olakšavao posao  tehničarima naše ekipe (Jovović Nikola i Živanović Nikola). U ovom setu konačno i blok naše ekipe počinje da donosi direktne poene i da primorava proivnika na greške u napadu.Ovakva igra je dovela do osvajanja ovog seta i izjednačenja rezultatat na 2:2 i uvoda u peti set, koji je bio prava poslastica za sve prisutne u dvorani i koji je očigledno neminovan kada igraju bilo koje selekcije ova dva kluba.

Od samog početka petog seta naša ekipa je vrlo jasno stavila do znanja da želi pobedu i započela je set snažnom i disciplinovanom igrom , a blok i odbrana polja su bili glavno oružje koje je diktiralo rezultat i tok seta.

Odličnom igrom pojedinaca i velikom borbenošću  naša ekipa je uspela da osvoji  peti set , a time i titulu prvaka Srbije za ovu sezonu. Radosti nije bilo kraja , a ni publika u dvorani nije krila svoje simpatije prema pobedniku susreta. Dugo je trajao aplauz publike u dvorani dok su igrači naše ekipe pevali poznate pesme naših pobeda, slaveći svoj klub i svoj grad. Tada niko iz naše ekipe nije naslućivao da će biti još više razloga za slavlje. Naime posle dodele medalja i pehara ekipama  , objavljene su pojedinačne nagrade na koje možemo biti svi ponosni jer su trojica naših igrača dobila to priznanje.

Jovović Nikola, kapiten ekipe, proglašen je za najboljeg tehničara ,a Boris Martinović za najboljeg blokera dok je najveće iznenađenje priredio naš drugi dizač koji je proglašen za najboljeg igrača, a koji je peti set finala odigrao odlično i pomogao da se članovi trenerskog žirija lako odluče za dodelu ovog priznanja, njemu.

OK NIS Vojvodina : OK Crvena Zvezda  3:2

Najbolji tehničar : Nikola Jovović , kapiten

Najbolji bloker : Boris Martinović

Najbolji igrač turnira : Nikola Živanović

 

 

 
< Prethodno   Sledeće >
za_sajt2.jpg

Sponzori

nis-logo-lat-th.jpg
mk_group.jpg   
produktna_berza_novi_sad_logo.jpg

amstel.jpg
     SCOM
nicolas_logo.jpg
  

 

  minaqua_logo2.png

 

PRESTON LTC  

maxim_i_co._marketing_company.jpg

 

Medijski sponzori

 
 dnevnik.gif  
   
reporter_logo_tajna.jpg RTV.jpg  
   in_radio_bela_na_oranz.jpg Radio_021.jpg
   kapiten-vojvodina.jpg  
   termal_banja_vrdnik.jpg  chickentikka_logo.jpg
   novosadski_sajam_mala.jpg  taktifol.jpg

Anketa

Odbojkaški klub Vojvodina je ....
 

Ko je na sajtu

Trenutno je 24 gostiju na sajtu