Mladi radnik – Vojvodina NS seme 1:3 (21:25, 25:23, 16:25, 20:25)

Požarevac: SC „Požarevac“, gledalaca 400, sudije Petrović i Kovačević.

Mladi radnik: Duduj 11, Stepanović, Pajkić, Savić 9, Kovačević 6, Ilić, Medan 1, Tonić, Buša 11, Lončar, Popović 12, I. Ilić, Jelić, Čupković 7.

Vojvodina NS seme: Simić 12, Vučićević 17, Bajandić, Stevanović 5, Vemić 16, Brborić, Mehić 20, Radović, Todorović, Rudić, Perić.

Aktuelni šampion nastavlja da pobeđuje. Novi trijumf ostvarila je ovoga puta Vojvodina NS seme u devetom kolu Superlige, pošto je u Požarevcu savladala ekipu Mladog radnika 3:1. Bilo je grešaka u nekim elementima, ali ostaće upisano da su Novosađani zabeležili čak 12 as servisa. Prosto su dominirali crveno-beli na servisu, blok je takođe radio, pa domaćin nije mogao mnogo toga da učini.

Poveli su Požarevljani u prvom setu 11:8, sa dva napada Mehića Vojvodina se približila, a ubrzo je servisom Vučićević doneo izjednačenje – 13:13. Okrenuli su gosti prvi put na 15:14, igralo se poen za poen do 21:21, kada su pravim potezima set rešili Vučićević i Mehić. U neizvesnoj borbi u drugom periodu sigurniji u završnici bili su domaći igrači, ali je posle 1:1 u setovima Vojvodina ponovo kontrolisala igru, prilično ubedljivo dobila treći, dok je četvrti set prelomila u drugom delu.

To je bilo dovoljno za novu pobedu i tri boda.